Kilka słów o mnie

Wojciech Chadży: Pochodzę z Jeleniej Góry - urodziłem się w maju 1960 roku. Jestem żonaty, mam dwóch dorosłych synów i 14 letnia córkę oraz dwójkę wnucząt. Od zawsze ja i moja rodzina jesteśmy związani z naszym regionem, a zwłaszcza z Jelenią Górą. Jestem przedsiębiorcą, właścicielem firmy Kry-cha.

Krzysztof Wątroba-Pałac: Najtrudniej jest opisać siebie w kilku słowach. Jest to tak trudne, że nieraz jest lepiej nie próbować. Gdybym jednak został zmuszony do tego bym parę zdań o sobie wydusił: powiedziałbym, że jestem: optymistycznym pesymistą, który patrzy na świat szeroko zamkniętymi oczami, pragnąc dostrzec to co przed innymi jest ukryte.

Podziel się z innymi

| |

Wojciech Chadży: Jelenia Góra potrzebuje rozrywki!

2012-09-03 08:46
Lato z Radiem w mojej opinii dobitnie pokazało jak wielka jest potrzeba aby w Jeleniej Górze odbywały się podobne imprezy.
Już dawno nie widziano u nas tak wielkich tłumów ludzi.
Kolejny raz można było naocznie przekonać się jak mylne jest przekonanie, że Jelenia Góra nie ma już podstaw aby gościć imprezy dla masowego odbiorcy.
Nieprawdziwe jest również twierdzenie, że mieszkańcy naszego regionu nie umieją/nie chcą w tego typu wydarzeniach uczestniczyć.
Wiele miast o dużo mniejszym potencjale niż Jelenia Góra jest w stanie organizować imprezy, które przyciągają corocznie rzeszę odbiorców.
Może już czas na Jelenią Górę?

Dlaczego wg mnie koniecznie trzeba organizować takie imprezy? Można byłoby wiele pisać, ale warto zwrócić uwagę na jeden, bardzo często zapominany aspekt:
- jeżeli chcemy zatrzymać/ lub też spowodować napływ młodych ludzi do naszego miasta, musimy zapewnić im możliwość odpoczynku na odpowiednim dla nich poziomie.

Nie inaczej jest w przypadku turystyki. Dla regionu z tak ogromnym potencjałem w tej dziedzinie jak nasz- organizacja imprez: muzycznych, filmowych, teatralnych, sportowych, itd.- stanowi z jednej strony doskonały „magnes” do przyciągania turystów, z drugiej natomiast jest istotnym elementem autopromocji.

Nie jest prawdą, że nasze miasto nie ma szans, aby zaistnieć z jakimś wydarzeniem „w szerszym świecie”. Warto wziąć za przykład odbywający się właśnie w mieście festiwal Silesia Sonans, który dzięki pracy jego twórcy ks. Andrzeja Bokieja i wielu osób go wspierających, zyskał sobie bardzo dużą renomę w świecie muzycznym. Miasto nie może zapominać o silnym wspierania tego tupu wydarzeń.

Czas poświęcić też dużo większą uwagę w dziedzinie organizowania imprez masowych. Jakie mają być to imprezy? O tym w większym stopniu nich dotychczas powinniście decydować Państwo sami. Mam nadzieję, że uda mi się chociaż w niewielkim stopniu przyczynić do tego, że nasze miasto na nowo odżyje w tej dziedzinie.

Proszę Was abyście w komentarzach, poza uwagami krytycznymi, pisali również o tym: jakie wg Was imprezy powinny odbywać się w naszym mieście?


Komentarze

Rafał Piotr Szymański @ 31.175.66.*

wysłany: 2012-09-03 10:18

Armin van Buuren:
http://www.youtube.com/watch?v=mZR-XUqSEGs :)

[WCH] na takie imprezy niestety na tą chwilę jesteśmy chyba zbyt małym miastem, ale też chciałbym żeby w przyszłości udało się nam zorganizować coś podobnego.

pasażerka @ 82.139.15.*

wysłany: 2012-09-03 10:44

Dlaczego wg mnie koniecznie trzeba organizować takie imprezy?............bo wtedy my jako firmy przewozące osoby .....zarobimy wiecej :) wiec organizujcie masowo te imprezy.

[WCH] Myśli Pani? a nie jest odwrotnie? Jeśli nie ma imprez masowych w naszym mieście, to ludzie muszą jeździć gdzie indziej- a wtedy firmy przewozowe zarabiają więcej... Rozumiem, że Pani nie zależy na tym żeby mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość częściej gościć imprezy w stylu Lato z Radiem? Pozdrawiam

do pasażerka @ 78.10.99.*

wysłany: 2012-09-03 10:52

ja bym chciał żeby coś wreszcie działo się w tym mieście, jest taki zastój, że już gorzej nie może być chyba. To już w lwówku jest lepeij niż u nas.

nina @ 78.88.145.*

wysłany: 2012-09-03 11:13

Do pasażerki;ja też uważam za bardzo potrzebne masowe imprezy.Nic mnie nie łączy z panem Chadży,nie korzystam z jego usług,ale bardzo mnie boli taka zawiść,żeby komuś dokuczyć,dopatrzyć się w każdym działaniu złej woli.Jeśli pasażerko masz chorą wątrobę to się lecz,a nie wylewaj swojej żółci anonimowo.Wstyd!Do niczego nie dojdziemy,kiedy będziemy tak się zachowywać,jak psy ogrodnika.Co jest złego w tym,ze p.Chadży chce imprez w naszym mieście?Przecież Cię nikt nie zmusza,żebyś brała udział Możesz też korzystać z PKS jak Cię tak "BOLI"ta prywatna firma

Adu287 @ 78.10.103.*

wysłany: 2012-09-03 13:18

Przede wszystkim powinniśmy zapraszać do nas na koncerty gwiazdy z wyższej półki, ale nie na takie mini koncerty w Orient expresie, tylko na poważne jak to Lato z Radiem. Powinny u nas wystąpić takie gwiazdy jak Ewa Farna, Piotr Rubik, Andrzej Piaseczny czy zespół Volver, albo i gwiazdy zza granicy czeskiej lub niemieckiej jak Mark Medlock czy Xavier Naidoo. Powinniśmy sprawić, aby granice państw nie stanowiły przeszkód dla muzyków europejskich i rozsławić inne typy muzyki poza tą amerykańską. Wielu lubi np. Beyonce, ale nie na niej świat się kończy i powinniśmy poznać muzykę naszych sąsiadów, aby ich i nasza muzyka stała się z czasem ogólnoświatowa, tak jak ma to miejsce z muzyką amerykańską.

Peter @ 83.5.130.*

wysłany: 2012-09-03 16:39

Zamiast na przaśna Rodowicz wolałem wybrać się do Bolesławca i to co zobaczyłem spowodowało, że zbierałem szczękę z bruku. Tłumy, setki kramików, co chwilę inne wydarzenie w stylu teatru ulicznego, plenerowego pokazu filmu w nocy itp. No i proszę Pana przede wszystkim faktyczni artyści muzyczni, a nie prowincjonalni. Sonic, Ray Wilson - dla każdego coś miłego. Acha - i festiwal ceramiki trwa tam kilka ładnych dni, a nie jeden wieczór. Kiedyś naigrywaliśmy się z Bolesławca jako symbolu 'wariatkowa', teraz to oni mogą naigrywać się z Jeleniej Dziury...

do Adu287 @ 78.88.144.*

wysłany: 2012-09-03 18:12

Takie mini koncerty w Oriencie to organizują (czytaj wkładają energię, czas i nieraz swoje pieniądze ) zapaleńcy którzy chcą tą "mieścinkę" ożywić i dać mieszkańcom jakąś namiastkę rozrywki. Miasto jako tako nie dokłada ani złotówki do tego, a wręcz utrudnia ich organizowanie. I tu kłania się brak darmowych słupów ogłoszeniowych w centrum miasta ....

[WCH] Dziękuję za zwrócenie na to uwagi, pytanie jest tylko jedno- komu można byłoby udostępnić takie darmowe słupy ogłoszeniowe?

Rico @ 95.51.32.*

wysłany: 2012-09-03 20:52

A Iżin z Bażin ?

DUCH GÓR @ 77.99.74.*

wysłany: 2012-09-03 22:14

Panie WOJCIECHU,JA SIĘ ZASTANAWIAM CO PAN MÓWI,MOGĘ WYMIENIĆ CO NAJMNIEJ KILKA IMPREZ Z PRYWATNEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA,A POMYSŁODAWCOM MIASTO POMAGAŁO TYLKO WINDOWAĆ PODATKI,LUB TE OSOBY BYŁY NALICZANE W TEN CZY INNY SPOSÓB ALBO KARANE ZA BYLE CO!MŁODZI WIEDZĄ CO ICH CZEKA JAK NIE KTÓRYM SIĘ ŻYCIE NISZCZY!!!TYLKO PAN NIE WIE.NIE CHCE MÓWIĆ PUBLICZNIE ALE ŚMIECH MNIE OGARNIA,SZKODA ŻEBY PAN BLOGA ZABLOKOWAŁ MIESZKAŃCOM,POZDRAWIAM.

nono @ 83.4.95.*

wysłany: 2012-09-04 12:01

Radny gada -trzeba mus ,a co radny zrobił aby ratuszowi ruszyli d,,?

[WCH] Radny teraz robi, wynik mam nadzieje będzie nam wszystkim dane zobaczyć. Pozdrawiam

:0 @ 77.254.106.*

wysłany: 2012-09-04 17:44

Radny sobie przeczyta swój wpis z 11.06 i zastanowi się co z niego zostało, a także raczy odpowiedzieć na wpisy nieodpowiedziane. Poza tym radny żadnej ameryki nie odkrywa, bo określenie rozrywka dla mas, to od faraonów już znali i wiedzieli po co ją organizować. No ale w JG wszystko jakoś pózniej przychodzi.

[WCH] Proszę Pana staram się odpowiadać na wszystkie pytania kierowane do mnie. Niektóre wymagają bardzo rozbudowanej odpowiedzi, lub też dopowiedzenia z Państwa strony. Dlatego też zapraszam wszystkich w każdy poniedziałek o godzinie 14:00 na spotkanie, gdzie można bezpośrednio porozmawiać ze mną o Państwa bolączkach, jak również pomysłach. Wiele osób z tej możliwości już skorzystało. Zdaję sobie sprawę, że duża grupa osób stwierdzi- po co chodzić i strzępić języka; ale wg mnie takie podejście prowadzi donikąd.
Nie trzeba odkrywać Ameryki, bowiem często najprostsze rozwiązania są zarazem najlepsze.
Pozdrawiam Pana i liczę, że znajdzie Pan kiedyś czas aby na żywo porozmawiać ze mną o Pana pomysłach na zmiany w naszym mieście.

belzebub @ 31.175.34.*

wysłany: 2013-06-06 23:51

Panie Wojciechu proszę nie przejmować się zgryźliwymi komentarzami, nie wiem czemu ale u większości Polaków widać jedynie tendencję do narzekania.

Wpisz swoje imię, pseudonim:

Wpisz treść: